קיץ! עוגיות מקרון עם מנגו, בננה וסברס

מקרון סברס מנגו (6)

מקרון סברס מנגו (7)

היי!!

שבוע שעבר כתבתי פה פוסט שעוסק בהשפעה השלילית של הלחות הגבוהה בקיץ על הכנת המקרונים, במיוחד כאשר מכינים מקרונים בשיטה הצרפתית.
הפיתרון ללחות זה הפיתרון שלנו – להתמזגן, להיות בחדר ממוזג.. אחרי שמזלפים את המקרונים יש לתת להם לנוח בחדר ממוזג, אחרת המלחמה שלהם עם הלחות תהיה ארוכה עד שהם יתייבשו.

את המקרונים בתמונה הבאה הכנתי בלחות הגבוהה בסוף יולי, והמקרונים יצאו כמו שצריך הודות למזגן:

מקרונים יפים (4)

אז עבר שבוע, הקיץ בשיאו, וגם פירות הקיץ הטעימים ביותר (לדעתי) – מנגו מאיה וסברס בשיאם.
המקרר שלי מוצף בסברסים וזאת תודות לאבא שלי שקוטף כל קיץ כמות נכבדה של סברסים. אז כשיש פרי כ"כ טעים במקרר לא ננדב אותו למקרונים?

לאחר שגיליתי את קרם החמאה השוויצרי, (מתכון בפוסט זה), החלטתי שזה המילוי האידיאלי לעוגיות מקרון. אז גם הפעם הכנתי קרם חמאה שוויצרי ובמקום תמצית וניל שמתי תמצית בטעם מנגו שקניתי השנה בחנות אפייה. לקרם הוספתי סברס בשל שריסקתי, וערבבתי. התוצאה הייתה מצויינת, לא מתוק מדיי כי שמתי קצת סוכר בקרם החמאה.

מקרון סברס מנגו (9)

אז… זילפתי בתוך המקרונים, בכמה מקרונים בודדים אפילו שמתי סתם חתיכות פרי של מנגו, בננה וסברס:

מקרון סברס מנגו (8)

שמתי על שולחן בסלון, הוספתי חתיכות פרי וצילמתי.. שימו לב, מקרונים שיש בתוכם רק חתיכות פרי לא מחזיקים במקרר יותר מ-10 שעות, לכן צריך לקחת זאת בחשבון כשמכינים אותם.
בלי קשר למקרונים – אין כמו מנגו צהוב חלמוני בקיץ, כשמנגו הוא טוב ומתוק, הוא הכי טוב. תמצית בטעם מנגו, כל גלידה או מיץ בטעם מנגו לא מתקרבים לטעם האדיר של הפרי , איך שהוא…

מקרון סברס מנגו (17)

אגב,למרות שלרוב המקרר שלי מפוצץ במקרונים, אני תמיד קונה מקרונים בקונדיטוריות בגלל סקרנות וגרגרנות. השבוע נפתח שוק שרונה עם הפטיסירי "פושון", חנות מעוצבת בצורה מדליקה ביותר. התרגשתי מהפתיחה של החנות כיוון שכשהייתי בפריז התאהבתי בפטיסריות עם האקלרים, השוקולדים וכל הקינוחים המיוחדים (בלי קשר לעוגיות מקרון).
קניתי שם 9 מקרונים בטעמים שונים, כל מקרון עולה 5 ש"ח (שזה המחיר כמעט בכל קונדיטוריה בת"א), אפילו בקופיקס עוגיות מקרון עולות 5 ש"ח.
אז מהם הרשמים שלי מהמקרונים של פושון? רוב המקרונים טעימים ממש, אך כמו כל קונדיטוריה כמעט – את המרנג הם מכינים בשיטה האיטלקית, כלומר השיטה שלא מפחדת מהלחות כמו השיטה הצרפתית, אך המרקם צמיגי יותר ופחות נמס בפה. המליות שלהם טעימות מאד, בעיקר הקרמל, הוניל, והפסיפלורה.
בכל מקרה, האתר הזה ממש לא נועד לפרסם מקומות שמוכרים בהם מקרונים, הכל כאן נועד בשביל שתזיזו את התחת ותכינו עוגיות מקרון בעצמכם ;-), לא חבל לבזבז כ"כ הרבה כסף כשאפשר להכין בבית? נו טוב, אם רכשתם דירה מעל שוק שרונה אתם פטורים מההכנה, יש לכם מספיק כסף לקנות מקרונים מוכנים ל החיים 🙂

מקרונים יפים (11)

מקרון סברס מנגו (10)

מקרון סברס מנגו (5)

מקרון סברס מנגו (1)

קיץ! עוגיות מקרון עם מנגו, בננה וסברס

Share

Add a comment