מקרונים עם חתיכות פרי

מקרונים עם בננה

מקרונים עם תותים עוגיות מקרון עם תות

מקרונים עם חתיכות פרי בלבד-

החדשות הטובות: המקרונים יוצאים ממש טעימים עם חתיכות פרי בלבד. לא צריך לטרוח להכין גנאש או מילוי, ואפילו שומרי משקל לא יוותרו על הפיתוי.
החדשות הרעות: זה לא מחזיק יותר מ-20 שעות כי הלחות של הפרי לאט לאט ממיסה את המקרון. אפילו מקרונים שנעשו בשיטה האיטלקית נהרסים מהלחות של הפרי.

ועכשיו לחפירה:
לאחר הניסוי המוצלח עם מקרונים במילוי ריבה ביתית – קניתי תותים נוספים להכנת ריבה / קונפיטורה נוספת. לדעתי ריבה טובה ולא מתוקה מדיי, הינה מלית מושלמת למקרונים. הפעם החלטתי לקחת תותים בודדים מהמקרר ולחתוך אותם לעיגולים ולשים אותם בתוך המקרונים.
השימוש בתותים נעשה בגדר ניסוי בלבד כי ידעתי מראש שמקרונים לא מחזיקים מעמד עם מילויים לחים מדיי.
שמתי חתיכות של תותים גם בתוך מקרונים שנעשו בשיטה הצרפתית, וגם במקרונים שנעשו בשיטה האיטלקית כדי לראות כמה זמן שני הסוגים שורדים.

כל שלוש שעות אכלתי מקרון עם מילוי תות כדי להבחין בהבדלים, והטעם היה פשוט נהדר, החמיצות הקלה של התות משתלבת באופן מופלא בתוך סנדביץ' המקרון.
אבל יש גבול לכל תעלול, יותר מ-20 שעות והמיץ שמפריש התות לאט לאט ממיס את המקרונים  והורס אותם (למרות שגם אחרי ה"הרס" המקרונים טעימים).

שמתי את התותים גם במקרונים שנעשו בשיטה הצרפתית (השיטה הקבועה שעובדת איתה), וגם במקרונים שעשיתי בשיטה האיטלקית. המקרונים שנעשים בשיטה האיטלקית יציבים יותר (במרקם של מסטיק, לעומת המרקם המתמוסס בפה של השיטה הצרפתית). למרות כל זאת, אחרי 24 שעות התותים "המיסו" גם את הצרפתים וגם את האיטלקים…

אז שורה תחתונה בנוגע לתותים – עוגיות מקרון עם מילוי חתיכות פרי צריכות להיאכל לא יאחר מ-20 שעות מרגע ההכנה.
ושוב כמובן, זהו קינוח פרווה ללא גלוטן מושלם שמי שיאכל אותו לא ירצה להפסיק.

 

יום אחרי ששמתי חתיכות תות, שמתי חתיכות בננה בתוך המקרונים. לדעתי, אין כמו בננות, הפרי הכי מוצלח שהטבע יכל לייצר.
שורה תחתונה: בדיוק כמו השורה התחתונה של המקרונים עם חתיכות התותים.

כמובן שאתם יכולים לנסות למלא מקרונים עם איזה פירות שבא לכם.. רק השתדלו שלא יהיו פירות לחים מדיי כמו תפוזים או קשים מדיי כמו תפוחים.

טיפ:

בד"כ מקרונים טעימים יותר יום אחרי שממלאים אותם במילוי / גנאש, פה הסיפור שונה לגמרי, המקרונים סופגים את הלחות של הפירות במהרה. לכן מקרונים עם חתיכות פרי יכולים להיות מושלמים להכנה של הרגע האחרון (כמובן אם הקפאתם מקרונים במקפיא- הציפה החיצונית). פשוט שולפים מהמקפיא ושמים חתיכות פרי, ויש אחלה קינוח לאירוח!

כמו שכתבתי בפוסט על הקפאת מקרונים, אני לא אוהבת להכין דברים בלחץ של הרגע האחרון, לכן תמיד יש לי מקרונים (הציפוי החיצוני), בקופסאות אטומות בפריזר, מקרונים ללא מילוי יכולים להישאר חודשים במקפיא, והטעם שלהם חוזר לגמרי לעצמו אחרי שהם מפשירים.

מקרונים עם בננה

 

 

מקרונים עם תותים עוגיות מקרון עם תות (10)

מקרונים עם תותים עוגיות מקרון עם תות (1)

מקרונים עם בננה ריבה בננות מקרון חןחן (8)

 

 

ועוד מקרונים שהכנתי בהמשך עם מנגו, בננה וסברס, להם הוקדש פוסט נפרד:

 

מקרון סברס מנגו (6)

 

מקרון סברס מנגו (17)

 

 

מקרון סברס מנגו (8)

 

מקרון סברס מנגו (16)

Share

Add a comment