מקרון לוטוס

posted in // m, macarons
01-30-150

ממרח הלוטוס פרץ לחיינו בישראל לפני פחות משנתיים, ומאז הוא מככב בכל מיני עוגות ומתכונים.  אם זה ממרח כ"כ טעים,  אז למה שלא נכין מקרון בטעם לוטוס?

מקרון לוטוס חן חייק (19)

 

macarons israel

 

 

 

אפשר ללכת בדרך היקרה והקצרה שהיא פשוט לזלף את ממרח הלוטוס על המקרונים. אפשרות זו לא כ"כ מומלצת כי באופן זה המקרון יוצא ממש ממש מתוק וגם יקר, ממרח הלוטוס לא זול בארצנו הקטנטונת. הציפה החיצונית מספיק מתוקה, כך שלמלא את המקרון בממרח מתוק יוצר לנו מקרון מתוק מדיי.

הפיתרון הוא להכין גנאש שממתן את המתיקות של הלוטוס, אבל בצורה שעדיין מרגישים את הטעם הנהדר של הממרח.

אז הנה רעיונות למילויים:


 

שמנת לוטוס

גבינת שמנת מעורבבת עם ממרח לוטוס או עם פירורי עוגיות לוטוס, ולהוסיף עם שבבי קוקוס אם רוצים (למילוי הזה יש פוסט שלם פה באתר).


חמאה ולוטוס

לערבב בקערה חמאה לאחר שהתרככה בטפמ' החדר עם ממרח לוטוס. יחס של 2:1 לטובת הלוטוס. אפשר להוסיף חתיכות עוגיות לוטוס או שבבי קוקוס.

 


 

בננה ולוטוס

בננה אחת
2 כפות ממרח לוטוס (לא כפות גדושות ומפוצצות)
2 כפיות שמנת 
30 ג' שוקולד לבן

איך מכינים? מרסקים בננה בבלנדר מוט חשמלי, במקביל מחממים שמנת עם ממרח לוטוס, מערבבים, מוסיפים את הבננה ומערבבים עד שהתערובת נהיית אחידה. מכבים את האש ומוסיפים שוקולד לבן ומערבבים עד שזה נמס.

מקררים את הבלילה במקרר ואחרי כשעה אפשר לזלף על המקרונים.

הגנאש הזה טעים מאד, השמנת והחמצמצות של בננה נותנות איזון למתיקות של ממרח הלוטוס והמקרונים. מה שכן, זהו מילוי לח, המקרונים יישארו בחיים עד שלושה ימים לפני שהלחות של הבננה תהרוס אותם.

 


 

 

אם רוצים שהמקרונים יישרדו כמה שעות בחוץ, אפשר להכין גנאש של לוטוס מומס עם קצת חמאת קקאו וקוקוס, זה נותן לנו גנאש יציב וקשיח.

ומה באשר למקרונים עצמם?
מה שבא לכם, מה שעשיתי זה מקרונים לפי מתכון הרגיל, ולאחר שזילפתי אותם בנייר האפייה, פיזרתי עליהם פירורי עוגיות לוטוס, קישוט יפה וטעים, מה גם שאין צורך בצבע מאכל.

 

מקרון לוטוס

 

מקרון לוטוס חן חייק (22)

 

מקרון לוטוס חן חייק (17)

 

מקרון לוטוס חן חייק (20)

 

מקרון לוטוס חן חייק (11)

 

 

 

מקרון לוטוס חן חייק (5)

 

מקרון לוטוס

 

 

 

 

 

 

מקרון לוטוס במבה (3)

 

 

Share

Add a comment