מקרון במילוי ממרח בטעם חלב עם חמוציות

מקרון שוקולד חלב (2)

מקרון שוקולד חלב (16)

 

 

בוקר טוב !

זו לא הפעם הראשונה שאני כותבת פוסט על מקרון בטעם שוקולד, אבל הפעם אדבר על "מולטי מקרון", למה מולטי? כי זה מקרון שכולל גם טעם שוקולדי של הקקאו בציפוי החיצוני, גם קרם מתקתק בטעם וניל חלב, וגם חמוציות שהן הקונטרה החמצמצה למתיקות של הקרם.

אחרי תקופה ארוכה של התעלמות אלגנטית מממרחים בטעם חלב שנמצאים בסופר (לא ריבת חלב, אלא ממרח בטעם חלב), החלטתי לקנות ולנסות את הממרח. ההתעלמות עד כה נבעה מכך שחשבתי שמדובר בממרח מתוק מדיי ולא טעים בעליל, אך מסתבר שטעיתי ומדובר בממרח המוכן ה-אולטימטיבי למקרון. הממרח לא מתוק בצורה מוגזמת ויש לו מרקם מוצק יחסית שמתאים בול בתור מילוי למקרון. בנוסף לנאמר אפשר לצבוע את הממרח המוכן הזה באיזה צבע שרוצים, בניגוד לממרחי לוטוס או שוקולד למשל.  אהה, הכי חשוב, איך שכחתי, הממרח ממש לא יקר, במיוחד יחסית לנוטלה ולממרח לוטוס (אפילו בסופר הכי יקר במרכז ת"א ממרח בטעם חלב לא עולה יותר מ-13 ש"ח).

 

אז אחרי שנמרחנו, נגיע לחלק הפרקטי: הכנתי מקרון בטעם שוקולד (נו אתם יודעים איך מכינים, ואם לא, יש מתכון באתר בתפריט "מתכונים – ציפוי חיצוני"). על חלק מהמקרונים טפטפתי סוכריות צבעוניות (כי זה מזכיר לי את כדור השוקולד של הקנדי קראש :-)), ועל חלק לא..

לקחתי חמוציות ללא סוכר (המיובשות האלה שקונים בסופר), חתכתי אותן דק דק עם סכין גלובל החדה והנחמדה שלי, ושילבתי אותן בקערה קטנה ביחד עם ממרח חלב. מה המינון אתם שואלים? כף שטוחה של חמוציות קצוצות על כל 2 כפות מלאות של ממרח בטעם חלב. איזה קסם, אחרי שערבבתי המילוי היה מוכן לזילוף, לא צריך אפילו שיתקרר במקרר.
למה חמוציות? שימו לב שבכל פטיסרי בפריז משתמשים בפירות בקינוחים, הפירות הן הקונטרה החמצמצה למתיקות של הקינוח, חיבור מושלם של טעמים…

אתם כמובן יכולים להשתמש בממרח בלבד בתור מילוי, או לערבב אותו עם מה שעולה לכם בראש, הכל מותר כל עוד המילוי לא ייצא נוזלי או מתוק מדיי, אין חוקים ואין גבול לטעמים..

את המקרונים כמובן מומלץ לאכול אחרי שבילו כמה שעות לפחות במקרר, הם הרבה יותר טעימים כשהם נחו כמה שעות לאחר שזיווגו ביניהם 🙂

מקרון שוקולד חלב (10)

קיצ קצ, ממרח בטעם חלב – מוכן, זול, והכי חשוב טעים מאד מאד, מומלץ לאנשים בני 5-120.

 

 

מקרון שוקולד חלב (1)

 

מקרון שוקולד חלב (7)

 

מקרון שוקולד חלב (17)

 

מקרון שוקולד חלב (3)

Share

Add a comment