אינסטנט פודינג מילוי טעים למקרונים

 

 

עוד לא פגשתי בן אדם אחד שלא אוהב עוגת ביסקוויטים קלאסית, ובצדק. זו עוגה שאי אפשר לטעות בה, הקרמים מורכבים מהאינסטנט פודינג האהוב והפשוט להכנה. המיקסר עושה בשבילנו את העבודה, אנחנו רק צריכים לשטוף כלים (כי שום דבר לא מושלם).
לא, זה לא פוסט שחורג מתחום המקרונים, זו הייתה רק הקדמה לכך שגם במקרונים אפשר להשתמש באינסטנט פודינג בשביל מילוי טעים. העובדה שזה קל להכנה, זול ונגיש עושה את הסיפור לכיף ביותר.
בעוגת ביסקוויטים רגילה, מכינים אינטסנט פודינג עם שמנת, חלב ואבקת אינסטנט. אך מכיוון שאנחנו לא רוצים מילוי שיהיה נוזלי מדיי למקרונים אז לא השתמשתי בחלב, רק בשמנת.
אז איך מכינים?
השתמשתי במיכל שמנת מתוקה250 ג' (זה שבמחיר מפוקח) וקופסא אחת של אינסטנט פודינג (80 ג'). הקצפתי אותם והוספתי סירופ תות נחמד שמצאתי באיזה חנות אפייה:

Hershey's strawberry syrup

 

 

ברוך בורא המיקסר, הטעם יוצא מושלם ואי אפשר לטעות כי זה הכי פשוט בעולם.
הפעם הוספתי סירופ תות, אבל אפשר להוסיף כל מה שמתאים לקערת המיקסר, רק להשתדל שזה לא יהיה מתוק מדיי, כי כמו שחפרתי בשאר הפוסטים, הציפוי של המקרונים די מתקתק, אז אנחנו לא רוצים מילויי מתוק מדיי.
ניתן ואף רצוי להוסיף חמאה בטמפ' החדר כשמקציפים את השמנת והפודינג במיקסר.

 

אגב, את האתר הזה תירגמתי לאנגלית בדומיין www.macaronshome.com, עכשיו אני רק צריכה לבדוק אם זה שווה בכלל לתרגם פוסט שעוסק בעוגה הישראלית הזו, עוגת ביסקוויטים…

 

לפני שבוע וחצי תהיתי בדבר סוגיית צבעי מאכל טבעיים, מפה לשם הגעתי לאיזה עמוד אינטרנט שבו כתוב שכמעט בכל המאכלים המעובדים ואפילו כאלו שלא, שמים צבעי מאכל… קצת מבהיל, אבל אכיל 🙂
בשביל הצחוקים ניסיתי להכין מקרונים עם כורכום (חשבתי שייצאו לי מקרונים צהובים עם צבע מאכל טבעי). אמנם המקרונים יצאו כמו שמקרונים צריכים להיות, אבל הצבע לא היה צהוב צהוב חלק. ומה לגבי הטעם? הפעם זה טוב שאי אפשר להריח את התמונות, עוגיות מקרון וכורכום הם לא חברים… אני אמשיך עם הכורכום רק בבישולים, לא בקינוחים…

ניסיון להכין מקרון כורכום

 

כורכום מקרון (1)

 

AMAZING MACARONS (19)

 

macarons colourful israel מקרונים צבעוניים חן חייק (21)

 

אינסטנט מילוי טעים למקרונים

 

 

 

 

מתכון עוגיות מקרון (8)

 

מקרונים מתכון

 

חתול מפהק , צילום: חן חייק

Share

Add a comment